דשא סינטטי או דשא טבעי? מדריך קצר מאת עשב השדה

דשא סינטטי VS. דשא טבעי

אז אנחנו תהינו לעצמנו, ובטח גם אתם, אם היינו מכניסים דשא סינטטי ודשא טבעי לזירה, ראש בראש - מה היה מנצח?

 

דשא סינטטי או דשא טבעי?

יתרונות, חסרונות ובמה לבחור

אז בעצם הכל מתחיל בהחלטה, אתה מסתכל על החצר שלך והיא מסתכלת עלייך - ושניכם יודעים שככה אי אפשר להמשיך, ואתה מחליט לקחת החלטה - "הגיע הזמן לעשות פה דשא!"

 

אבל רגע, איזה דשא? טבעי? סינטטי? מה עדיף?

 

חילקנו את ההשוואה שלנו לפי מספר פרמטרים:


ויזואליות

עלות התקנה

התחזוקה והעלות שלה

לסיכום

 

ויזואליות

אפשר לומר שאחד הפרמטרים החשובים ביותר - המראה.

הדשא מהווה חלק משמעותי ועיקרי מאוד מתוך החצר שלנו, ואנחנו לא נסתפק בפחות מ"מושלם".

עם ההתפתחויות והמוצרים המתקדמים שיש היום בשוק - דשא סינטטי ודשא טבעי מאוד מאוד דומים, יש שיגידו שהדשא הסינטטי אפילו יפה יותר מדשא טבעי.

אחד המוצרים המומלצים שלנו למשל, דאלאס 40, משלב בתוכו מספר צבעים מה שנותן מראה מאוד ריאלסטי לדשא.

 

 
 

 

 

מבלי להיכנס לנושא התחזוקה של הדשא (מה שנגיע בהמשך) - דשא טבעי ללא תחזוקה קבועה ומקצועית מאבד את כל היופי שלו.

 

מסקנה - מבחינה ויזואלית, זה לגמרי עניין של טעם - עם המוצרים היום בשוק, כמעט ולא ניתן להבדיל.

 

עלות ההתקנה

לפי נתוני אתר מדרג, אפשר לראות שעלות ההתקנה של דשא טבעי בשיטת מרבדים (הנחה של מרבדי דשא מוכנים מראש) נעה בין 80-100 ₪ למ"ר - כולל ההכנה (והדשא עצמו כמובן).

עלות התקנה של דשא סינטטי נעה בין 120-200 ₪ למ"ר - המחיר נקבע לפי מספר פרמטרים (מוזמנים להציץ בבלוג הקודם שלנו וללמוד לפי מה מחושב ההתקנה של דשא סינטטי) וכמובן לפי בחירת המוצר עצמו (סוג הדשא סינטטי עצמו).

 

מסקנה - התקנה של דשא טבעי זולה יותר ברוב המקרים מהתקנה של דשא סינטטי. מה לגביי התחזוקה? בואו נמשיךעלות התחזוקה ומה נדרש מאיתנו

אז אם נתייחס למינימום שנדרש מאיתנו על מנת לשמור על המראה המהמם של הדשא שלנו, במידה ומדובר בדשא טבעי, אנחנו נדרש לבצע מספרים שלבים:

דישון, כיסוח, ניכוש עשבים שוטים, השקיה ובדיקה קבועה של מערכת ההשקיה, גיזום אזורים שמכסחת הדשא לא מגיעה אליה וריסוס לפי הצורך על מנת להרחיק מזיקים.

אנחנו לא נכנס למספרים - שכן זה מאוד תלוי מה אתם בוחרים לבצע בעצמכם (מה שיכול להיות "קצת" מתיש) ומה אתם בוחרים שיבצע הגנן שלכם (ואז נוסיף גם את העלות שלו למשוואה).

ובדשא סינטטי, מה נדרש מאיתנו?

דשא סינטטי בסופו של דבר הוא שטיח, שטיח מחוץ לבית שמהונדס על מנת לשרוד שנים רבות בתנאי חוץ.

ובכל זאת, מה כן נדרש מאיתנו?

אז אפשר לומר שניתן גם לא לעשות כלום, והכל בסדר. אם עדיין נרצה למצוא איזה דבר או שניים, אז כמו שטיח, נדרש לנקות אותו אחת לכמה זמן, פעולה שניתן לעשות ע"י מפוח על מנת לפזר לכלוך שונה שנמצא בשטח, ובגדול, זהו.

 

מסקנה - אין ספק שבטווח הרחוק עלות התחזוקה של דשא טבעי גבוהה משמעותית מדשא סינטטי. גם מבחינת מה שנדרש מאיתנו על מנת לתחזק את הדשא, הדשא סינטטי הינו פשוט מאוד לתחזוקה ולא נדרש כמעט דבר.

 

לסיכום

אנחנו נתחיל רגע שוב ונאמר - זה באמת עניין של טעם וההעדפה. אם אתם מעדיפים דשא טבעי ומוכנים להתחייב בכל מה שכרוך מבחינת התחזוקה השוטפת שלו, כנראה שזה הפתרון הכי טוב בשבילכם.

אם אתם פשוט רוצים לקבל את המראה הירוק, לא לעבוד קשה מדיי ולא לשלם יותר מדיי כספים לאורך השנים - אז דשא סינטטי זה מה שאתם צריכים.

 

טיפ: לפעמים אפשר פשוט לשלב, דשא סינטטי, עם צמחיה טבעית, ככה נהנים משני העולמות וחוסכים לעצמכם חלק מהעלויות וכאב הראש שנדרש על מנת לתחזק דשא טבעי.

 

לא משנה מה תבחרו - העיקר שיש ירוק בעיניים. לא ככה?

 

עד הפעם הבאה.

חזור להפינה הירוקה